Kurumsal Yedekleme

Yedekleme, firmalar için olmazsa olmaz çözümlerden biridir. Çünkü veriyle ilgili yaşanan bir problemde geri dönüş için kullanılan ilk başvuru kaynağı yedeklerdir. Burada da en kritik konu en hızlı şekilde yedeklerden geri dönebilmektir. Çünkü günümüzde artan güvenlik tehditleri, yedekleme işini firmalar için çok daha kritik noktaya taşımıştır. Özellikle kurumsal verilerin şifrelenmesi ve şifrenin açılması için ciddi miktarda mali zarara sebep olan fidye yazılım (Ransomware) atakları her geçen gün kurumlardaki riskleri arttırmaktadır. Dolayısıyla yedekleme sadece veriyi yedeklemekten ibaret bir konu olmaktan çıkmış, sorundan bir an önce kurtulmayı daha önemli hale getirmiştir.

Uzun bir geçmişe sahip yedekleme çözümleri dünyası, halen birçok bileşeni beraberinde kullanmayı da zorunlu kılmaktadır. Yedekleme sunucusu, proxy/media sunucusu, katalog veri tabanı sunucusu, D2D/NAS/SAN sistemler vb. Dolayısıyla bu durum karmaşık yedekleme altyapıları ortaya çıkarmaktadır. Bu tip çözümler halen pazarda lider üreticiler ile yer bulurken, tüm bu bileşenleri bütünleşik bir yaklaşımla sunan ve karmaşayı ortadan kaldıran çözümler de lider firmalar arasına girmiştir.

Opdotech olarak geri dönülemeyen bir yedek, yedek değildir anlayışı ile günümüz tehditlerine karşı yedeklerinizi koruyan yedekleme/kurtarma çözümleri sunmaktayız. Böylece firmalara yüksek maliyet avantajı, güvenlik, kolaylık ve performans sağlayan çözümleri sunmaktayız.

E-Bülten Kayıt

Opdotech ve sektör hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.