Kablosuz Ağ Çözümleri

Mobil cihaz ve teknolojilerin yaygınlaşması ile kullanıcılar artık ciddi oranda kablosuz ağları kullanmaya başlamıştır. Internet kullanımı ve uygulama sayısındaki artışla beraber kullanıcıların ses, görüntü ve uygulama trafikleri için kablosuz ağlardan hız ve performans beklentileri de artmıştır. 802.11n ile başlayan kablosuz ağlardaki hız artışı 802.11ac ve son olarak 802.11 ax (wifi 6) standardı ile gigabit seviyelerine kadar çıkmıştır.

Wifi 6 standardı ile beraber kablosuz ağlar ciddi oranda hız kazanırken aynı zamanda kullanıcılar için çok ciddi verimlilik sağlamaktadır. Böylelikle kullanıcılar kablolu ağlar kadar verimli ve hızlı kablosuz ağ deneyimi yaşamaktadırlar.

Tek merkezden yönetilen donanım tabanlı (controller) mimarilerin yanında yeni nesil bulut (cloud) tabanlı kablosuz ağlar da ağ yöneticilerine çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Cloud tabanlı çözümler, kolay yönetim sağlarken operasyonel maliyetleri de büyük ölçüde düşürmektedir. Bulut tabanlı kablosuz ağlar ile birlikte çok daha kolay, esnek ve büyümeye açık bir kablosuz ağ altyapısı sağlanmaktadır.

Kablosuz ağların sorunsuz şekilde çalışması için en önemli etken saha keşfidir. (site survey) Opdotech olarak profesyonel survey araçlarımızla müşterileri altyapılarının wifi keşiflerini yapıyoruz.

 

E-Bülten Kayıt

Opdotech ve sektör hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.