Ağ Yönetim ve İzleme

Şirket ağlarında olan tüm olayları izlemek için yönetim ve izleme araçları kullanmamız gerekmektedir. Önceleri ağı izlemek için kullanılan uygulamalar, ağdaki cihazlar ve trafikle ilgili bilgileri verebilse de tüm yorumu ağ yöneticisine bırakıyor ve ağın bileşenleri arasında oluşan problemleri tespit edemiyordu.

Günümüzde bahsedilen eski nesil ağ izleme yazılımları, yerlerini daha detaylı paket inceleyen, uygulama duyarlı ve ağın tamamıyla entegre çalışan akıllı yönetim ve izleme araçlarına bırakmıştır. Ağ yöneticilerinin en büyük sorunu, yaşanan sıkıntının ağın neresinde olduğunu ve bu problemin neden kaynaklandığını bulmak veya ispatlamaktı.

Kurumlarda oluşan bu ihtiyaca istinaden ağ yönetim ve izleme yazılımları gelişim göstermiştir. Gelişmiş ağ izleme ve yönetim çözümleri ile ağ hakkında bilgi alırken, izin verilmesi durumunda da bulunan hatalar otomatik olarak düzeltilebilmektedir.

Opdotech olarak yeni nesil ağ yönetim ve izleme çözümlerimiz ile müşterilerimizin ağlarını uçtan uca ve tüm detayı ile  yönetmelerini, izlememlerini ve denetlemelerini sağlıyoruz.

 

E-Bülten Kayıt

Opdotech ve sektör hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.