Ağ Güvenliği (NAC)

Güvenlik bilgi teknolojilerinde en kritik konularından birisidir. Kullanıcılar ağ üzerinden kurumsal kaynaklara ulaşırken, ağı kullanıcı zayifetlerinden korumak için ağ güvenliğimizi ağın her noktasında sağlamamız gerekmektedir.

  • Bu noktada ağa bağlı kaç tane kullanıcı var?
  • Kaç tane yazıcı, barkod okuyucu, IP telefon, IP kamera var?
  • Kaç tane iPhone11 iOS 13 kablosuz olarak ağa bağlı? Kaç tane misafir var? Kaç tane kullanıcı VPN ile bağlı?
  • Bu kullanıcıların antivirus yazılımları güncel mi? Bu kullanıcılardan birinde bir malware bulaştığında bu malware in yayılımını nasıl keseceğiz? gibi soruların cevaplarını bilmek avantaj sağlayacak ve güvenlik tehditlerini daha kolay yönetmek mümkün olacaktır.

Kurumların ağlarında özellikle kullanıcı seviyesinde ne olup bittiğini görebilmek ve bu ağın her noktasında oluşabilecek tüm tehditlere en uç noktada müdahale edebilmek ağ güvenliği için önemli bir konudur. Ağ güvenliğini sağlamada ağın tüm noktasındaki cihazlarla entegre çalışan Network Access Control (NAC) çözümlerini kullanmak yardımcı olacaktır. NAC çözümlerini çeşitli entegrasyonlar ile besleyerek ağ güvenliği maksimum seviyeye çıkarılabilmektedir.

Opdotech olarak sunduğumuz ağ güvenliği çözümlerimiz ile müşterilerimizin ağ güvenliklerini üst düzeye taşıyoruz ve ağın her noktasından gelecek tehditlere karşı ağlarını hazırlıyoruz.